Tavanlık Kumaş

Tavanlık Kumaş

Araç tavanları zaman zaman sarkar , bu yanlış işçilikten kaynaklanabiliceği gibi, tavanda kullanılan malzemenin ömrünü doldurmasından da kaynaklanabilir. Tavan sarkmaları kimi zaman da temizlenmek için kullanılmış kimyasal malzemelerden dolayı sarkma yapabilir. Böyle durumlarda firmamız araç tavan döşemesinde meydana gelen sarkmayı gidermek için, tavan döşemesini sökerek araç içinden çıkartır , tavanlık malzemeyi tavandan ayırır ve tavan üzerinde gerekli temizleme işlemi yapılır . Temizlenen tavan döşemesi araç içine uygun renkte , müşteri isteğine bağlı olarak renk seçenekleri de sunularak tekrar kaplanır. İsteyen  müşterilerimize sadece kaplamalık malzeme satışı da gerçekleştirmekteyiz. Tavan sarkık tamir işlemin süresi araçtan araca değişim göstermekle birlikte ortalama olarak bir kaç saat sürecek bir işlemdir. Aracınızın tavan döşemesini yaptırmak isterseniz firmamıza bekleriz.

Tavan döşemesinde kullanılan kumaşlar, genellikle açık tonlarda tercih edilmekle birlikte zaman zaman siyah ve koyu tonlarda tavanlık kumaşlar da tercih edilmektedir. Tavan döşemesi aracınızı satın aldığınız zamandan kullanmış olduğunuz süre boyunca maksimum birkaç kez sarkma yapabilir. Böyle düşünüldüğünde aracınızın tavan döşemesinde meydana gelen sarkma ve benzeri durumlarda yaptırmış olduğunuz işlem sizi epeyce bir zaman kullanım sağlayacaktır. Bazı araçlarda tavan döşemesinde herhangi bir sarkma olmadan aracın tavan döşemesi biraz kirlenmiş olarak çok uzun yıllar geçirebilir. Bizim ilgilendiğimiz durum ise tavan döşemesi sarkmış ve bu durumdan rahatsız olan otomobil kullanıcılarıdır.

Araç dizaynı ile son zamanlarda insanlar daha çok ilgilenmeye başladı. Geçmişte araç fabrika çıkışında hangi renkler veya hangi desenler ile çıkmış ise bu malzemeler kullanılabilir durumda kalana kadar değişim istenmezdi. Günümüzde ise aracın taban döşemesi, koltuk döşemeleri, kapı döşemeleri ve araç içinde bulunan tüm kaplamaların müşterinin zevkine göre döşenmesi durumu ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Tavan döşemesi kumaşlarında olan çeşitlilik bu sebeplere uygun hizmet vermektedir. Genel olarak gri, bej ve siyah döşeme kumaşları tercih edilse de farklı renklerde kumaş arayan müşterilerimiz de olmaktadır. Tavan döşemesinde gri ve tonlarının tercih edilme sebebi, gri renk hem araç içine kolaylıkla uyum sağlar, hem de kir göstermeme konusunda diğer renklere göre daha geç kirlenir. Bu sebepten dolayı en fazla gri renk ve tonları tercih edilmektedir.

Tavan döşemesi kumaş olan araçlar için seçim yapmak oldukça kolay olacaktır, çünkü piyasada tavan döşemesi kumaşı renkleri belirli sayılardadır. Tavan döşemeniz kumaş değil ise vinleks ( suni deri ) dediğimiz malzeme ile de kaplama işlemi yapılabilir. Fakat bu malzeme kumaşa göre daha ağır bir malzemedir. Müşterimiz istediği zaman bu malzeme kullanılarak tavan kaplama işlemi yapılabilir, fakat yukarıda anlatmış olduğumuz uzun süre dayanma, geç kirlenme, kiri belli etmeme gibi durumların, bu malzeme kullanılarak tavan döşemesi yapıldığında çok da geçerli olmadığını bildirmek isteriz. Vinleks ( suni deri ) malzemesi kış aylarında soğuktan gerilen, yaz aylarında hafif esneyen, temizliği nemli bir bez ile oldukça kolay olan bir malzemedir. Tavan döşemesi için esneklik ve gevşeme durumları can sıkıcı bir hal alabilir. Bu durumlardan dolayı biz müşterilerimize kumaş tavan döşemesi yaptırmalarını önerdiğimizi bildirmekteyiz. Oto tavan döşemesi işlemini uzun yıllardır on binlerce araca uygulamış bir firma olarak tavsiyemiz tavanlık kumaş ile kaplanmasından yanadır.

Aracınızın tavan döşemesini kaplatmayı düşünürseniz, tavan döşemesinde sarkma meydana gelir ise yada herhangi bir sebepten dolayı işiniz bir oto döşeme ustasına düşerse firmamızda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Web sitemiz menüsünde bulunan “Galeri” sekmesinden “Eski/Yeni Hal” sayfasına erişim sağlayarak, firmamızda yapılmış olan tavan döşemesi uygulamasına ait incelemelerde bulunabilirsiniz.