Oto Kolçak

Oto Kolçak

Oto kolçak sistemleri koltuk üzerine montaj edilen, genellikle uzun süreli kullanım sağlayan, uzun yol araç kullanımlarında büyük rahatlık sağlayan ve gündelik araç kullanımlarında da sıklıkla kullanılan bir koltuk aksesuarıdır. Resimlerde görmüş olduğunuz çıplak kolçak ürünüdür. Kolçaklar takılacak koltuğa en yakın kumaş ile kaplanarak metal kısımları görünmeyecek şekilde montaj edilir. Montaj sonrasında kolçağın sünger kısımlarının olduğu bölge koltuk dışında kalarak kullanılan bölgedir. Montaj esnasında koltuk iskeletine ulaşılarak, dişi yuvası kızağa kaynak yardımı ile monte edilir. Kaplanmış kolçak yuvasına oturtularak kullanıma hazır hale gelir.

Kolçak ( Kol Dayama ) çeşitleri eni ince olan kolçaklar, eni kalın olan kolçaklar olarak birkaç farklı şekilde karşınıza çıkar. Kolçak ( Koltuk Kol Dayama Sistemi) çeşitlerinin enlerinin farklı olma sebepleri ön iki koltuk arasındaki orta mesafede, her iki koltuk içinde montaj edilebilecek kalınlıklarda kolçak seçimi yapılması amacıyla üretilmiştir.Kolçaklar özel bir döküm tekniği ile fabrikasında süngerin daha dayanıklı halindeki bir malzeme ile kullanıma sunulur. Kolçak üzerindeki mekanizmalar kolçağın sabit bir yere montajının yapılarak, yaklaşık 90° açı ile hareket etmesini sağlar. Hareket aşağıdan yukarı ve yukarıdan aşağı olmak üzre iki yönlüdür.Kullanım sağlayacağınız zaman 90°  açı ile yatay pozisyona getirerek kullanıma hazırlar, kullanmak istemediğiniz zaman 0° açıya getirerek dikey konuma almanız yeterlidir. Kolay kullanım sağlar ve sünger yapısı rahatsızlık hissi vermez.

Kolçak araçlarda genellikle iki ön koltuk için kullanılır. İstenildiği durumlarda arka 2’li koltuk, 3’lü koltuk veya 4’lü koltuklara da montajı yapılabilir. Genellikle uzun yol araçlarında, okul servislerinde, binek araçlarda, vip araçlarda sıklıkla kullanılır. Aracınızın konfor olarak değerini arttıracak, daha rahat bir sürüş keyfi verecektir. Araç içinde fazladan bir yer kaplamayacak, aracınızda genel olarak sıklıkla kullanmadığınız koltuk yanlarına montaj edilerek, adeta saklı bir yerdeymiş gibi görünecektir. Temizliği ve rutin bakımı oldukça kolaydır. Temiz hafif nemli bir bez ile dış yüzeyi rahatlıkla genel temizlik maksadı ile temizlenebilir.

Kolçak sisteminin kol dayamak için kullanıldığını unutmamak da fayda vardır. Amacı seyahat halinde kolunuza destek vermesidir. Belirli bir ağırlıktan sonrasında  zedelenme ve kırılmalar olabilir. Vücut ağırlığınızı üzerine vererek kullanılmaması gerekir, standart olarak konfor için kolunuzu koyarak seyahat etmeniz durumunda herhangi bir zedelenme olmayacaktır.

Oto döşeme malzemeleri arasında en fazla satışını, kaplamasını ve montajını gerçekleştirmiş olduğumuz ürünler arasındadır. Firmamıza gelen tamir işlemlerinde yapılabilecek durumda olan, kaynak ve mekanizma problemleri olan kolçaklar için tamir işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Darmadağın olmuş kolçaklar için mevcut kolçaklarımız arasından yeni bir ürünün montaj işleminin gerçekleştirilmesi gerektiğini müşterilerimiz ile paylaşmaktayız.

Araç kolçaklarınızda problem varsa veya araç kolçağı aracınızda hiç yoksa firmamıza uğrayarak oto kolçak taktırmanızı tavsiye ederiz. Sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.